Vinobraní v Nelahozevsi 2009

FOTOGALERIE 2009

Rok se s rokem sešel, a na četná přání spokojených účastníku loňského vinobraní jsme se rozhodli tuto akci zopakovat. Jako loni se tak stane týden po vinobraní na Mělníce, tedy v sobotu 26. září od 13:00hodin. Také přesně tak jako loni vinobraní vyvrcholí neotřelou multižánrovou hudební produkcí startující od 19:00hodin a končící někdy nad ránem. Seznam účinkujících je uveden v programu.
Také jsme o rok moudřejší a víme již zcela bezpečně, že akce „Bakchus“ která v dávných dobách v Nelahozevsi probíhala neměla s vinobraním nic společného. Ne že by se víno nepilo, ale jednalo se o průvod masek ukončující období Masopustu. Jelikož však tento termín vychází na únor, kdy by projížďky po řece, stánkový prodej a koneckonců asi ani burčák za moc nestály, zůstali jsme věrni podzimnímu termínu, masopust necháváme masopustem a omlouváme se tímto všem, které jsme uvedli v omyl.
Vinobraní by mělo probíhat přibližně ve stejném duchu jako loni, to znamená že je zajištěna lodní doprava z Kralup do Nelahozevsi (časy viz odkaz „Jak do Nelahozevsi“), kde v okolí kulturního domu Pod Zámkem budou rozmístěny stánky s řemeslnickými předměty, burčákem a dalším občerstvením a nějaké ty atrakce pro děti.
Pokud se bojíte na loď není problém přijet vlakem na zastávku Nelahozeves-zámek, případně přijít pěšky či přijet na kole.
Jen vás ještě chceme poprosit, jestli se rozhodnete přijet autem, zanechte ho laskavě na parkovišti u zámku. Přímo u kulturáku určitě nebude kde parkovat a způsobíte si tak problém s otáčením vozu na úzké komunikaci navíc hojně užívané chodci a cyklisty.

A teď již nezbývá než popřát na shledanou v Nelahozevsi !!!

Fotogalerii z loňského vinobrní naleznete zde:
FOTOGALERIE 2008

V případě speciálních dotazů a návrhů či připomínek bez obav pište na e-mail:
vinobrani-nelahozeves@seznam.cz.